Interaktívne displeje

Čo to sú interaktívne displeje?

Možno ich poznáte ako dotykové displeje a pravdepodobne ich používate každý deň.

Interaktívne displeje – bez ohľadu na veľkosť – sú v podstate počítače, ktoré umožňujú zapojenie a spoluprácu v reálnom čase a na obrazovke, od telefónov, tabletov a notebookov až po veľké prezentačné tabule. Pomocou pokročilých interaktívnych displejov v kombinácii s AV softwarom a príslušenstvom sa môžete jednoducho dotýkať končekmi prstov alebo perom a používať gestá na nakupovanie, zápis poznámok a zakresľovanie.

Meeting with Sharp Touch Viewing on display-Audio Visual-Lifestyle

Ako sa líšia od digital signage?

Videosteny, tabule s ponukou a signage aplikácie používané na statické oznámenia a automatizovaný obsah nemusia byť interaktívne. Vďaka tomu môžu byť oveľa väčšie – spomeňte si na kultúrne centrá, maloobchodné reklamy v centre mesta a podobne.

Interaktívne displeje a obrazovky vyžadujú na dosiahnutie výsledkov zapojenie do technológie – sú určené na podporu obchodných prezentácií, interaktívnu zákaznícku podporu, ako sú mapy a hľadanie cesty, zážitkový marketing a vzdelávacie prostredia.

Large digital signage in boutique store-Audio Visual-Lifestyle

Technológie pre učebne aj zasadacie miestnosti...

Študenti sú digitálne zdatnejší než kedykoľvek predtým. Vzhľadom na to, že väčšina mladých ľudí už odmalička vyrastá s digitálnymi technológiami, školy a vzdelávacie zariadenia veľmi ťažia z rýchlosti a inteligencie, ktorú môže interaktívna zobrazovacia technológia poskytnúť tak zamestnancom, ako študentom.

Pre osoby s ďalšími potrebami ponúkajú interaktívne displeje vysoko citlivú dotykovú obrazovku, ktorá sa používa ľahšie než myš a vyžaduje na to menej priestoru, čo im umožňuje prístup k technológiám, ktoré by inak boli nedostupné – to ešte viac zlepšuje zapojenie, učenie a hranie.

High school students in classroom with display-Audiovisual-Lifestyle

Všetko je na dotyk...

Kapacitná dotyková P-CAP (Projected Capacitive) technológia sa považuje za špičkovú technológiu, ktorá ponúka podporu niekoľkých používateľov až s 30-bodovým multidotykovým ovládaním, neuveriteľne plynulú odozvou a minimálnu latenciou. Infračervená (IR) dotyková technológia potom umožňuje 20-bodový multi-touch a je spoľahlivým a lacnejším variantom, ktorý však stále poskytuje plynulý, intuitívny a responzívny dojem z dotykovej obrazovky na interaktívnych displejoch s nízkou latenciou alebo odmlkou.

Technológia multi-touch umožňuje interaktívnemu povrchu rozpoznať viac než jeden bod dotyku naraz, a preto umožňuje ovládanie gestami, ako je pinch to zoom, priblíženie a otáčanie, a taktiež možnosť, aby obrazovku používalo niekoľko používateľov naraz. Interaktívne displeje pre firmy sú ideálne pre rokovania v zasadacích miestnostiach, prezentácie a pôsobivý dojem na dôležitých schôdzkach s klientmi. Sú rýchle, elegantné a dodávajú tradičným schôdzkam moderný rozmer – nemusíte čakať na ďalšiu prezentáciu ani hľadať pero.

K dispozícii sú rôzne softvérové balíky pre podniky aj vzdelávanie, ktoré vám umožnia štýlovo a ľahko odovzdávať správy a spolupracovať na danej úlohy.

Interaktívne a pútavé...

Výskumy ukazujú, že interaktívny obsah poráža statické displeje v závode o zapojení zákazníkov.

Zobrazovacie systémy sú ideálnym riešením pre zážitkový marketing a kampane , ktoré vám umožnia priamo osloviť zákazníkov, povzbudiť ich k rýchlejšiemu kontaktu s vašou značkou a zanechať v nich trvalý dojem.

Od značkových interaktívnych máp až po skúšobné relácie v predajni a prieskum trhu v teréne, vás môžu interaktívne displeje odlíšiť od konkurencie.

Meeting four people discussing with printer and tablet-Audio Visual-Lifestyle

Čo vziať do úvahy...

  • Veľkosť – Čo a kde zobrazujete? Od kompaktných 43" obrazoviek na individuálne použitie a spoločnú prácu až po obrazovky s veľkosťou 86" pre zasadacie miestnosti – vždy vám ponúkneme ideálnu veľkosť.
  • Konektivita – Či už ide o Wi-Fi, alebo pevnú linku, zaistenie zodpovedajúceho pripojenia zaistí, že sa uprostred schôdzky neobjaví obávaná správa o načítaní vyrovnávacej pamäte. Správne sa spojte so systémom na správu obsahu a ste pripravení prezentovať a spolupracovať.
  • Zvuk a jas – Zvýšený jas pozitívne ovplyvňuje viditeľnosť obrazovky, ale zvážte taktiež umiestnenie a cieľové publikum, najmä v školách a zariadeniach so špeciálnymi vzdelávacími potrebami (SEN).
  • Softvér – Aby ste zo svojho interaktívneho displeja získali to najlepšie, existuje mnoho rôznych softvérových balíčkov, ktoré vyhovujú konkrétnym potrebám. Či už píšete digitálnymi perami priamo na dokumenty na obrazovke, alebo používate softvér na prezentáciu na obrazovke dotykového digitálneho panela, sú tieto systémy k dispozícii ako súčasť balíčkov riešení aj samostatne.
  • Jeden dotyk alebo viacdotykové ovládanie – spôsob, akým chcete obrazovku používať, určuje, či je pre vás najvhodnejšie funkcia jedného alebo viacerých dotykov. Pinch to zoom je každodenným príkladom viacdotykového ovládania; jediný dotyk predstavuje jednoduchší spôsob zobrazovania informácií a zberu dát. Pri nákupe vám s výberom môže pomôcť odborník.

Urobte dojem a buďte interaktívny so spoločnosťou Sharp. Preskúmajte naše AV zariadenia aj AV software a príslušenstvo a nájdite si dokonalé riešenie interaktívnych displejov.

Sharp display showing different sizes-Audio Visual-Lifestyle