A woman looking at an 8K screen in a museum
A woman looking at an 8K screen in a museum

8K technológia

Ak obrázok vydá za tisíc slov, potom je 8K celý román. Displeje 8K idú oveľa ďalej než HD a 4K a poskytujú ohromujúci obraz vo vysokom rozlíšení s bezkonkurenčným realizmom pre nezabudnuteľné zobrazenie, prezentácie, videoprojekcie a mnoho ďalšieho.

Čo je 8K?

8K je budúcnosťou displejov. Televízory 8K a displeje 8K ponúkajú 16-krát vyššie rozlíšenie než Full HD a poskytujú krištáľovo čistý obraz, ostrý ako britva.

Porovnanie rozlíšení 4K a 8K ukazuje, aká pôsobivá je táto technológia: Rozlíšenie 4K predstavuje 3 840 × 2 160 pixelov, čo je celkovo 8,29 milióna pixelov. Rozlíšenie 8K je však štyrikrát detailnejšie – 7 680 × 4 320, čo predstavuje neuveriteľných 33,18 milióna pixelov. Výsledkom je ohromujúca čistota a skutočne pohlcujúci zážitok.

Prelomte hranice tradičného pozerania

Displeje 8K prekonávajú hranice tradičného zobrazenia, takže si diváci môžu vychutnať bohaté a realistické zobrazenie aj v okrajových častiach svojho zorného poľa. Pri rozlíšení 4K alebo Full HD zblízka vidieť jednotlivé pixely, čo zhoršuje celkový dojem – ale vďaka vysokej hustote pixelov na displeji 8K sú pixely aj zblízka takmer neviditeľné.

Vďaka 2,25× lepšej optimálnej pozorovacej vzdialenosti je výsledkom obraz, ktorý nemá obdoby, a vytvára skutočne nezabudnuteľné audiovizuálne zážitky.

two people looking at screen

Život vo všetkých farbách 8K HDR

Vynikajúca presnosť farieb zaisťuje technológia 8K HDR, ktorá prináša naozaj reálne výsledky a hlbší kontrast medzi svetlými a tmavými odtieňmi. Zobrazuje 1,07 miliardy farieb a umožňuje vytvárať aj odtiene, ktoré sa v prírode nevyskytujú.

8K vďaka 10-bitovej farebnej hĺbke (4 096 odtieňov) vykresľuje gradácie s plynulými a prirodzenými prechodmi medzi odtieňmi. Pri obnovovacej frekvencii 120 snímok za sekundu je pohyb plynulý, čo umožňuje plynulejšie zobrazenie v prostrediach, kde je dôležitá rýchlosť – napríklad v obchodných halách, štúdiách CAD/CAM a v leteckom priemysle.

woman presenting

Rozšírená dimenzia

S touto bohatosťou obrazu a vnímaním farieb vyzerajú 2D obrazy, ktoré si vyberiete na zobrazenie, ako živé a vytvárajú pri sledovaní takmer 3D zážitok. 8K HDR displej, ktorý rozširuje možnosti práce s dizajnom, projektovaním a ďalšími činnosťami, nie je obyčajným displejom, ale skutočným oknom do sveta, ktorý vytvárate.

Woman in broadcast studio

8K rozlíšenie

High Dynamic Range