Stolové tlačiarne

So stolovými tlačiarňami toho od stola zvládnete viac

Ak hľadáte rýchlu a komfortnú tlač z pohodlia svojho stola, malé stolové tlačiarne ponúkajú veľkú funkcionalitu pri malých rozmeroch. Obvykle sú k dispozícii vo forme čiernobielych alebo farebných tlačiarní formátu A4.

Najprv si ujasnime terminológiu: „tlačiareň“ označuje jednoúčelové zariadenie, ktoré tlačí dokumenty a nič viac. Avšak tlačiarne so skenerom (známe taktiež ako multifunkčné tlačiarne alebo multifunkčné zariadenia) však pridávajú funkcie skenovania, kopírovania a faxovania. Niektoré zariadenia dokonca umožňujú skenovať priamo do e-mailu, čo skracuje pracovné postupy a šetrí čas.

Stolová tlačiareň je výkonným nástrojom pre každý tím, od finančného oddelenia až po oddelenie ľudských zdrojov. Niekedy však potrebujete, aby tlačiareň bola niečím viac než len tlačiarňou. Multifunkčné tlačiarne disponujú funkciami, ktoré potrebujete.

K multifunkčným tlačiarňam aj jednoúčelovým tlačiarňam je k dispozícii ďalšie príslušenstvo, ktoré ponúka dodatočnú kapacitu papiera a umožňuje ich premenu na samostatne stojace zariadenie.

Product-Printer-MX-B467F

Mali by ste sa poobzerať po stolových tlačiarňach?

Stolová tlačiareň je ideálnou voľbou, ak pracujete s nízkymi objemami tlače, máte málo miesta, je vhodná aj pre malé tímy so špecifickými požiadavkami (potrebujú iba tlačiť). Pri výbere stolovej tlačiarne sa zamerajte na:

  • Rýchlosť tlače. Rýchlejšie výtlačky znamenajú menej času pri čakaní.
  • Kapacita papiera. Vyššia kapacita znamená menej prestávok na vkladanie papiera, ale môže zvýšiť rozmery a hmotnosť tlačiarne, takže je nutné ju umiestniť na zem. Tieto prídavné zásobníky papiera však je možné doplniť aj neskôr, takže ak vaša firma spočiatku potrebuje iba stolovú tlačiareň, ale neskôr sa požiadavky na tlač zvýšia, môžete ďalšie zásobníky pridať až následne.
  • Softvér na správu tlače. Je možné vašu tlačiareň spravovať a riadiť ako súčasť širšieho tlačového parku?
  • Bezdrôtové funkcie. Ak chcete, aby vaši ľudia mohli tlačiť zo svojich smartfónov alebo tabletov, sú skvelou voľbou bezdrôtové stolové tlačiarne a multifunkčné zariadenia.
  • Farebné alebo čiernobiele zariadenie. Či už potrebujete klasickú čiernobielu tlačiareň formátu A4 na textové dokumenty, alebo farebnú tlačiareň na živé, vysokokvalitné obrázky a prezentáciu značky, možnosti stolových tlačiarní ponúkajú oboje.
Business meeting in modern office with desktop printer in background

Tlač vo väčšom formáte A3?

Na väčšie alebo zložitejšie dokumenty, ako sú technické výkresy alebo tabuľky, slúžia čiernobiele alebo farebné tlačiarne formátu A3, ktoré poskytujú potrebný väčší formát výtlačkov – uistite sa však, že máte pre tieto väčšie zariadenia dostatok miesta, pretože sú obvykle príliš veľké a ťažké pre pracovný stôl.

BP-70M65 product image

Zabezpečte svoju tlačiareň

Aj tlačiarne je možné napadnúť ako počítače. Preto sa uistite, že ste si vybrali tlačiareň so spoľahlivými bezpečnostnými funkciami.Zamerajte svoju pozornosť na:

  • Firmvér s automatickým liečením. Najlepšie tlačiarne sú vybavené firmvérom s automatickým liečením, ktorý zaisťuje maximálnu bezpečnosť.
  • Systém na správu dôveryhodných aplikácií.  Aby sa zabránilo neoprávnenému použitiu, niektoré tlačiarne povoľujú prístup iba aplikáciám, ktoré sú na schválenom zozname dôveryhodných aplikácií.
  • Šifrovanie. Najbezpečnejšie tlačiarne používajú vojenský profil zabezpečenia Protection Profile for Hardcopy Devices (HCD-PP v1.0) a overovanie certifikátov SSL/TLS.
Man-pressing-lock-icon-on screen