Laserové tlačiarne

Ako laserové tlačiarne fungujú

Každé pracovisko potrebuje kancelársku tlačiareň. Ak hľadáte spoľahlivé a kvalitné tlačové riešenie, je ťažké prekonať laserovú tlačiareň alebo multifunkčnú laserovú tlačiareň.

Laserové tlačiarne používajú laser na elektrostatické nabitie obrazu na valci vnútri tlačiarne. Tento náboj potom priťahuje častice tonera, ktoré sa pomocou tepla spoja s papierom a vytvoria konečný výtlačok. Výsledkom je ostrý text a jasné obrázky, či už používate farebnú tlačiareň formátu A4, alebo čiernobielu tlačiareň formátu A3. Technológia laserových tlačiarní sa stala štandardom pre väčšinu modelov, a to nielen v prípade stolových tlačiarní, ale taktiež v prípade multifunkčných laserových tlačiarní a kopírok.

Laserové tlačiarne používajú miesto atramentu toner. Tonery s farbami CMYK (azúrová, purpurová, žltá a kľúčová (čierna)) umožňujú laserovým tlačiarňam vytvárať čiernobiele aj farebné výtlačky: používajú sa vo farebných laserových multifunkčných tlačiarňach alebo v iných laserových zariadeniach, ktoré vytvárajú plnofarebné dokumenty. Čiernobiela tlačiareň formátu A3 alebo A4 má iba jeden toner: čierny.

BP-70M65 product image

Ako vybrať najlepšiu laserovú tlačiareň

Laserová technológia nachádza uplatnenie v zariadeniach širokej škály veľkostí, od farebných tlačiarní formátu A3, cez multifunkčné tlačiarne až po produkčné tlačiarne pre nízkonákladovú tlač. To znamená, že si môžete užívať vysokokvalitnú tlač bez ohľadu na okolnosti.

Bezdrôtové multifunkčné laserové tlačiarne sú vynikajúcou voľbou, ktorá umožňuje rýchlu a ľahkú tlač z akéhokoľvek telefónu alebo notebooku pripojeného k sieti Wi-Fi.

Product-Printer-MX-8081_FN22

Bezpečnejšia tlač

Vaše firemné dáta sú cenné. Preto najlepšie multifunkčné tlačiarne ponúkajú pokročilé funkcie zabezpečenia, ktoré chránia multifunkčnú tlačiareň a dáta na nej.

Vedeli ste, že nezabezpečené multifunkčné tlačiarne je možné heknúť? Moderné multifunkčné tlačiarne sú počítače – majú procesor, pamäť a úložisko. Úložisko multifunkčného zariadenia môže obsahovať dáta všetkých vašich výtlačkov, skenov a kópií. Toto úložisko však môžu napadnúť hekeri.

Preto sú najlepšie zariadenia vybavené hneď niekoľkými úrovňami zabezpečenia, ktoré chránia vaše citlivé dáta. Hľadajte funkcie, ktoré šifrujú všetky uložené dáta, ktoré umožňujú prístup iba aplikáciám a firmvéru na schválených zoznamoch a ktoré zálohujú nastavenia, aby uľahčili obnovu v prípade útoku.

Man-pressing-lock-icon-on screen

Inteligentná správa ako inteligentné riešenie

Aby ste mali lepší prehľad a kontrolu nad flotilou laserových tlačiarní, potrebujete softvér na správu tlače.

Tento softvér umožňuje udeliť prístup k tlačiarni určitým tímom a jednotlivcom. Napríklad umožniť niektorým oddeleniam prístup k farebnej tlači. Môže pomôcť zlepšiť správu dokumentov, bezpečné ukladanie dokumentov a veľa ďalšieho.

Office workers working at desk and an informal meeting