Kancelárske tlačiarne

Potrebné pracovné nástroje

Bez ohľadu na to, ako veľmi vaša organizácia využíva digitálne služby, sú tlačené dokumenty čitateľnejšie a často nutné v mnohých typoch pracovných postupov a odvetví, od právnych a zdravotníckych až po oblasti výroby a maloobchodu. Preto zostávajú kancelárske tlačiarne základnými pracovnými nástrojmi.

Product-Printer-MX-B467P

Veľké, malé a všetko medzi tým

Kancelárske tlačiarne pokrývajú širokú škálu použití a požiadaviek - veľké alebo malé tlačiarne, farebné tlačiarne alebo čiernobiele tlačiarne. Chcete výkonné veľké kancelárske tlačiarne, ktoré zvládnu výstup pre viac tímov, alebo samostatne stojace bezdrôtové tlačiarne ideálne pre kancelárie výkonných tímov? Alebo potrebujete tlačiarne pre miesta s obmedzeným prístupom k sieťovej kabeláži?

Niektoré tlačiarne sú „jednofunkčné“ – tlačia iba dokumenty a nič iné. Multifunkčné kancelárske tlačiarne (známe taktiež ako „tlačiarne typu all-in-one“) umožňujú vašim tímom tlačiť, skenovať, kopírovať a ďalšie funkcie s možnosťou pridať pokročilé dokončovacie funkcie vrátane tvorby brožúr, dierovania a mnohých ďalších.

Na väčšie výtlačky predstavujú multifunkčné tlačiarne formátu A3 ideálne riešenie v prípade technických výkresov a tabuliek alebo akýchkoľvek výtlačkov, v prípade ktorých je potrebný väčší efekt.

BP-70M65

Mali by ste si vybrať kancelárske alebo stolové tlačiarne?

Stolové tlačiarne sú obľúbenou voľbou na použitie v domácich kanceláriách alebo tam, kde je obmedzený priestor, a ponúkajú cenovo dostupnú farebnú tlač formátu A4. Navzdory kompaktným rozmerom môžu niektoré modely ponúkať aj čiernobielu a farebnú tlač formátu A3. Či už teda vaša kancelária potrebuje jednoduchú čiernobielu tlačiareň formátu A4, alebo multifunkčnú farebnú tlačiareň formátu A3, vždy vám ponúkneme variant, ktorý vyhovie vašim potrebám.

Stolové tlačiarne sú ideálne pre malé tímy alebo firmy s menším objemom tlače. Kancelárske tlačiarne sú potom vhodnejšie pre firmy s veľkým objemom tlače.

Modely, ako sú produkčné tlačiarne pre nízkonákladovú tlač, boli špeciálne navrhnuté tak, aby boli rýchlym a spoľahlivým riešením pre vysoké objemy tlače. Tradičné, veľké samostatne stojace kancelárske tlačiarne sú prirodzene vhodné pre tímy alebo oddelenia s vyššími nárokmi na objem tlače.

Modern office with printer and display-Product

Potrebujú tlačiarne zabezpečenie?

Áno – kancelárske tlačiarne potrebujú vysoké zabezpečenie. Tlačiarne obsahujú rovnaké súčasti ako napríklad notebook alebo PC, takže sa na ne rovnakým spôsobom zameriavajú hekeri.

Najlepšie zariadenia sú vybavené bezpečnostnými opatreniami, ktoré chránia vaše citlivé dáta. Zamerajte svoju pozornosť na:

  • Firmvér s automatickým liečením na zálohovanie nastavení a pomoc pri obnove v prípade útoku
  • Systém na správu dôveryhodných aplikácií, ktorý monitoruje pokusy o prístup a umožňuje ho výhradne aplikáciám a firmvéru, ktoré sú na schválenom zozname dôveryhodných aplikácií
  • Šifrovanie S/MIME na zabránenie napadnutiu dát pri prenose e-mailom
Man-pressing-lock-icon-on screen

Čo si počať so správou tlače?

Bez ohľadu na to, ktoré kancelárske tlačiarne si vyberiete, bude vhodné zvážiť taktiež obstaranie softvéru na správu tlače. Tento inteligentný doplnok môže pomôcť zlepšiť správu dokumentov, zabezpečiť ich ukladanie a ďalšie funkcie pre plne optimalizované workflow.

Napríklad tým, že niektorým oddeleniam umožníte prístup k farebnej tlači alebo obojstrannej tlači, zatiaľ čo ostatným, ktorí tieto funkcie nepotrebujú, v tom zabránite. Môžete taktiež vytvoriť používateľské účty, čo zaručí, že používatelia majú prístup iba k svojim vlastným tlačovým úlohám – nie k tlačovým úlohám ostatných používateľov.

Office workers working at desk and an informal meeting