Office workers working at desks
Office workers working at desks

Informácie o tlačiarňach

Rozhodnúť sa, ktorá tlačiareň najlepšie vyhovuje potrebám vašej organizácie, môže byť náročné – od inteligentných modelov multifunkčných tlačiarní až po jednoduché laserové tlačiarne.

Aké sú najlepšie tlačiarne pre moju kanceláriu?

Od inteligentných multifunkčných zariadení až po laserové tlačiarne môže byť výzvou rozhodnúť sa, ktorá tlačiareň je najlepšia pre potreby vašej organizácie.

Pri výbere najlepšej tlačiarne pre svoju kanceláriu treba vziať do úvahy veľa aspektov. Nejde len o to, čo za funkcie chcete, aby vaše zariadenie plnilo, ale taktiež o to, čo s ním chcete tvoriť a napríklad aj koľko miesta máte k dispozícii

Malej firme, ktorá potrebuje tlačiť iba faktúry alebo dokumenty s veľkým objemom textu, môže stačiť stolová tlačiareň, prípadne jednoduchá laserová tlačiareň, nie multifunkčná tlačiareň s plnou výbavou.

Pozrite sa na nášho nákupného sprievodcu nižšie.

Multifunkčné tlačiarne

V dizajnérskom štúdiu alebo rušnej kancelárii s veľkým objemom tlače a širokou škálou tlačových potrieb, budú vhodnejšie farebné multifunkčné tlačiarne. Multifunkčné tlačiarne sú ideálnou voľbou pre vyťažené kancelárie, ktoré od svojich zariadení vyžadujú viac.

Multifunkčné tlačiarne umožňujú tlačiť, kopírovať, skenovať, faxovať a je možné ich dokonca nakonfigurovať tak, aby zahŕňali dierovanie, výrobu brožúr a ďalšie dokončovacie činnosti. Multifunkčné tlačiarne používajú na tlač toner, ktorý má dlhšiu životnosť než atrament používaný v atramentových tlačiarňach.

BP-70C65-all in one printer- product

Stolové tlačiarne

Ak kupujete tlačiareň do kancelárie vedúceho pracovníka alebo do zasadacej miestnosti, môže byť najlepšou voľbou základná stolová tlačiareň. Hoci týmto tlačiarňam chýbajú niektoré pokročilejšie sieťové možnosti, ktoré sú k dispozícii na multifunkčných tlačiarňach, ponúkajú všestranné možnosti tlače pri malých rozmeroch.

MX-C407P

Produkčné tlačiarne pre nízkonákladovú tlač

Ak má vaše pracovisko náročnejšie požiadavky na tlač a jej vysoký objem, potom sú tlačiarne na nízkonákladovú produkčnú tlač skvelou voľbou. Skvele sa hodia na veľkoobjemovú tlač a zložitejšie tlačové úlohy, ako je výroba brožúr, väzba, výroba bannerov a ďalšie.

MX-8090N

Farebné tlačiarne

Čiernobiele tlačiarne sú vhodné na základné textové dokumenty, ale farebné tlačiarne sú vďaka svojej univerzálnosti stále obľúbenejšie. Náklady môžete znížiť taktiež pomocou softvéru na správu tlače, ktorý pomáha zabrániť zbytočnému používaniu farebných výtlačkov obmedzením prístupu konkrétnym používateľom.

Product-Printer-MX-C304W-colour scanning

Ako lepšie chrániť tlačiareň pred hekermi

Tlačiarne obsahujú rovnaké súčasti ako notebook, takže sa na ne rovnakým spôsobom zameriavajú hekeri. Najlepšie zariadenia sú vybavené bezpečnostnými opatreniami, ktoré chránia vaše citlivé dáta. Zamerajte svoju pozornosť na:

  • Firmvér s automatickým liečením na zálohovanie nastavení a pomoc pri obnove v prípade útoku.
  • Systém na správu dôveryhodných aplikácií, ktorý monitoruje pokusy o prístup a umožňuje ho výhradne aplikáciám a operačnému firmvéru, ktoré sú na schválenom zozname dôveryhodných aplikácií.
  • Šifrovanie S/MIME na zabránenie napadnutiu dát pri prenose e-mailom.
Man-pressing-lock-icon-on screen