People working in an office
Simon Hero 2560 x 800px

Tlačiarne a multifunkčné tlačiarne

Tlačiarne a multifunkčné tlačiarne patria medzi základné kancelárske vybavenie. Sú to výkonné nástroje potrebné pri mnohých pracovných procesoch, ktoré zvyšujú produktivitu v každom odvetví.

Čo všetko multifunkčné tlačiarne dokážu?

Hoci veľa multifunkčných zariadení spája schopnosti tlačiarní a kopírok, obe funkcie nie sú zameniteľné. Môže sa to zdať samozrejmé, ale úlohou tlačiarne je tlačiť a úlohou kopírky je vytvárať kópiu dokumentu.

Moderné multifunkčné tlačiarne dnes dokážu oveľa viac než len tlačiť a kopírovať. Môžu faxovať, skenovať a zdieľať informácie, napríklad pomocou funkcie skenovania do e-mailu. Svoju multifunkčnú tlačiareň môžete taktiež doplniť o ďalšie dokončovacie funkcie, ako je dierovanie, zošívanie a tvorba brožúr.

Z pixelov na papier

Pri hľadaní dokonalej tlačiarne alebo multifunkčnej tlačiarne treba vziať do úvahy veľa vecí. Potrebujete prístup k farebnej tlači alebo vám bude stačiť čiernobiela tlač? Chcete tlačiť iba vo formáte A4 alebo by vám zariadenie formátu A3 ponúklo väčšiu flexibilitu?

Ďalšiu otázku predstavuje rýchlosť tlače. Pre malé tímy by mala byť stolová tlačiareň alebo multifunkčná tlačiareň viac než dostatočne rýchla na prenesenie dokumentov z obrazovky na výtlačok, ale pre kancelárie s veľkým objemom tlače môže byť najlepšie niečo ako kopírka na nízkonákladovú produkčnú tlač.

Small workgroup meeting with printed documents on the desk and office workers at desks in the background

Potrebujú tlačiarne softvér na správu dokumentov a tlače?

Ak si chcete byť istí, že sa vaša kopírka používa správne a produktívne, nezabudnite používať softvér na správu dokumentov a tlače. Použitím softvéru na správu tlače zabezpečíte, že prístup k tlačiarni budú mať iba tí členovia tímu, ktorí ju najviac potrebujú. Ďalej môžete ovplyvniť prístup tým, že niektorým oddeleniam umožníte prístup k farebnej tlači alebo obojstrannej tlači, zatiaľ čo ostatným, ktorí tieto funkcie nepotrebujú, v tom zabránite. Najlepší softvér na správu vám taktiež umožní doplniť tlačiareň o overovanie používateľov, čo zaistí bezpečnosť citlivých dát a obmedzí plytvanie papierom.

Môže zároveň pomôcť zlepšiť správu dokumentov, zabezpečiť ich ukladanie a ďalšie funkcie pre plne optimalizované workflow.

Office workers working at desk and an informal meeting

Potrebujú multifunkčné zariadenia zabezpečenie?

Áno. Možno si myslíte, že tlačiarne zabezpečenie nepotrebujú, ale opak je pravdou. Obsahujú rovnaké komponenty ako váš prenosný počítač – tlačiarne sú teda takisto cieľom hekerov.

Najlepšie zariadenia sú vybavené bezpečnostnými opatreniami, ktoré chránia vaše citlivé dáta. Zamerajte svoju pozornosť na:

  • Firmvér s automatickým liečením, ktorý zálohuje nastavenie a pomáha pri obnove v prípade útoku
  • Systém na správu dôveryhodných aplikácií, ktorý monitoruje pokusy o prístup a umožňuje ho výhradne aplikáciám a firmvéru, ktoré sú na schválenom zozname dôveryhodných aplikácií
  • Šifrovanie S/MIME ako prevencia napadnutia dát pri prenose e-mailom
Man-pressing-lock-icon-on screen