Kontakty

Vyspelá technológia displejov

Inžinieri spoločnosti Sharp neustále vytvárajú a vylepšujú nové technológie displejov. Napríklad už v roku 2007 sme oznámili Advanced Super View (ASV) – novú technológiu displejov, ktorá prinášala celosvetovo najlepší kontrastný pomer, najširšie pozorovacie uhly a najrýchlejšie reakčné časy.

To bol iba jeden z mnohých míľnikov na našej nekončiacej ceste za vývojom stále sofistikovanejších nových technológií. Tu uvádzame niekoľko ďalších:

Nové technológie pre displeje s plochými panelmi

V 2012 bol Sharp prvou spoločnosťou, ktorá začala vyrábať LCD panely pomocou technológie IGZO (indium-gálium-zinok-oxid). Tento prielom v technológii výroby obrazoviek prináša ultravysoké rozlíšenie a jas s výnimočnou energetickou účinnosťou. Dnes sa táto „nová technológia“ bežne používa v širokej palete displejov s tekutými kryštálmi.

Najnovšia UV2A technológia

Jednou z našich inovácií na poli technológií displejov je UV2A. Táto technológia, ktorá je ideálna pre veľkoformátové displeje, kombinuje viacero patentovaných materiálov umožňujúcich dosiahnuť vysoký kontrast s doteraz najefektívnejším využitím podsvietenia. Výsledkom sú jasné, živé farby a vynikajúce rozlíšenie obrazu podporované neobvykle nízkou spotrebou elektriny – všetko, čo potrebujete od najnovšej technológie displejov Sharp.

Sme priekopníkmi na poli nových technológií pre interaktívne displeje

Historicky bolo ťažké vyrobiť veľké displeje s dotykovou obrazovkou, pretože najdostupnejšia infračervená technológia značne pridávala obrazovkám na objeme a bola citlivá na okolité podmienky. Sharp však uplatnil iný prístup a urobil prielom so svojou technológiou Projected Capacitive Touch a vyspelým ovládačom pre rýchlejšiu technológiu vzorkovania v podobe nášho elegantného a voči okolitému prostrediu tolerantného interaktívneho displeja s plochou obrazovkou BIG PAD s uhlopriečkou 80”.

Najnovšia technológia dotykových obrazoviek obmedzuje množstvo „šumu“ až na zlomok pôvodne očakávaných hodnôt, a prináša tak dramaticky zlepšenú presnosť dotyku, prirodzený a plynulý komfort písania a takmer dokonale odstraňuje odmlku alebo chybne zaznamenané vstupy.