Kontakty

Technológia UV²A

Vývoj technológie UV²A predstavuje veľký pokrok pokiaľ ide o kvalitu obrazu a energetickú účinnosť LCD panelov – a preto je dôležitá pre ďalšiu generáciu displejov LFD a monitorov BIG PAD Sharp.

Nová technológia UV²A na fotometrické vyrovnávanie umožňuje presné vyrovnanie tekutých kryštálov v moderných LCD paneloch pomocou UV svetla a poskytuje tak vysoký dynamický kontrast 2 000 000:1 a zvýšenie o viac ako 20 percent v transparentnosti svetla.

1* Ultrafialové svetlo
2* Zarovnávacia vrstva s polymérovými reťazcami
3* Sklenený substrát

Spoločnosť Sharp používa technológiu UV²A na zlepšenie najdôležitejších charakteristík displejov LFD a monitorov BIG PAD. Výsledok: Skvelá kvalita obrazu a mimoriadne energetické charakteristiky.

Orientácia molekúl tekutých kryštálov v špecifickom smere rozhoduje o kvalite obrazu a spotrebe energie displejov LCD. Čím presnejšie sú umiestnené molekuly, tým je lepší statický kontrast, transparentnosť svetla obrazovky a pozorovací uhol.

Vďaka technológii Advanced Super View (ASV), ktorá sa už používa vo väčšine najnovších displejov LFD a monitorov BIG PAD, spoločnosť Sharp udáva technologické štandardy. Technológia UV²A teraz kombinuje vlastné technológie osvetlenia a spracovania UV Sharp so špeciálne vyvinutými povrchovými materiálmi.

Špeciálna charakteristika technológie UV²A je formovanie mikroštruktúry pomocou špeciálnej polymérovej vrstvy nanesenej na sklo obrazovky. Toto je takzvaná zarovnávacia vrstva. Polymérové reťazce, ktoré vyčnievajú z povrchu vrstvy, sa dajú fotometricky zarovnať pomocou UV svetla. Táto rebrovaná mikroštruktúra umožňuje mimoriadne presné ovládanie zarovnania molekúl tekutých kryštálov. Uhol sklonu molekúl tekutých kryštálov, ktoré merajú približne iba dva nanometre, sa dá zarovnať na najbližší pikometer.

1* Tekutý kryštál
2* Zarovnávacia vrstva
3* Sklenený substrát

Precízne zarovnanie tekutých kryštálov pomocou technológie UV²A má dva efekty, ktoré výrazne prispievajú k vylepšeniu kvality obrazu a energetickej účinnosti displejov LCD:

V prvom rade, keď sa pixely prepnú na čiernu farbu, cez panel nepreniká takmer žiadne svetlo. Tým sa zvýši dynamický kontrastný pomer na viac ako 2 000 000:1 a umožní sa zobrazenie vernej čiernej farby.

V druhom rade technológia UV²A zvyšuje transparentnosť svetla panela LCD o viac ako 20 percent. To znamená efektívnejšie použitie podsvietenia, čo zasa znamená jasnejšie a živšie farby a súčasne šetrenie energie.

Panely X-Gen

Vylepšená štruktúra pixelov panela X-Gen teraz umožňuje neuveriteľné kontrastné pomery. V kombinácii s novým podsvietením LED v displejoch LFD Sharp a rade BIG PAD dosahujú hodnoty minimálne 2 000 000:1.

Výsledok:

  • Sýtejšia čierna farba
  • Živšie farby
  • ​Väčšia priestorová hĺbka