Kontakty

Sharp s druhou generáciou 80-palcového 8K profesionálneho displeja zvyšuje svoj náskok v oblasti 8K

Bratislava, 27.06.2019
80“ 8K profesionálny displej Sharp 8M-B80AX1E, je teraz v predaji. Tento monitor sa pripája k 70-palcovému 8K displeju LV-70X500E, prvému komerčne dostupnému 8K displeju na svete z ponuky spoločnosti Sharp, a prináša vysoký jas a obrazovku s väčšou uhlopriečkou. Oba monitory sa zameriavajú na podniky, ktoré vyžadujú vysokú úroveň presnosti a čistoty zobrazenia.

Tento 80-palcový displej ponúka skutočné rozlíšenie 8K s hodnotou 7680 × 4320 pixelov s pomerom strán 16:9, teda štyrikrát viac než rozlíšenie 4K Ultra HD a šestnásťkrát viac než rozlíšenie Full HD. Monitor reprodukuje obraz s vyšším rozlíšením, než je ľudské oko schopné rozoznať, čo prináša podstatné výhody rastúcemu počtu podnikov, napríklad v oblastiach, ako je vysielanie, dizajn a medicína, ďalej potom v prostredí s kritickým významom dát, ako je riadenie letovej prevádzky.

Model 8M-B80AX1E ponúka vynikajúcu kvalitu a rozšírenú presnosť farieb vďaka širokému gamutu a 10-bitovému rozšírenému farebnému rozsahu. Technológia HDR (High Dynamic Range) ďalej zlepšuje hĺbku a prirodzenosť obrazu so sýtejšími farbami. 8K displej sa oproti prvej generácii pýši dvojnásobným jasom, ktorý vďaka rozsahu od 800 cd/m² až po špičkových 4000 cd/m² dosahuje najvyššiu hodnotu, čo bola kedy dosiahnutá v prípade displeja od spoločnosti Sharp.

Na plynulú prácu s videom využíva model 8M-B80AX1E frame doubler, vďaka ktorému dosahuje obnovovaciu frekvenciu až 120 Hz alebo až 120 snímok za sekundu. To znižuje pohybovú neostrosť počas rýchlych pohybov – akčné scény tak vyzerajú realistickejšie.

Peter Heins, Senior Product Manager, Visual Solutions, uviedol: „S najnovším prírastkom do 8K ekosystému Sharp plníme našu víziu, že s 8K zmeníme svet a ponúkneme rozlíšenie, ktoré premení našu schopnosť vyobrazovať realitu. Nový 80-palcový 8K displej bude podporovať nové, vzrušujúce podnikové aplikácie, ktoré spoliehajú na to najlepšie v oblasti presnosti a čistoty obrazu.“

Model 8M-B80AX1E je už teraz k dispozícii v spoločnosti Sharp a u jej partnerov.

Sharp – “Be Original.”
Spoločnosť Sharp Electronics CEE mení spôsob, akým organizácie pracujú s informáciami.  Podporuje u zákazníkov riešenie toku dokumentov a integrácie IT procesov, pomáha im rozvíjať, vizualizovať, riadiť a zdieľať informácie.
Služby na základe najnovších technológií pomáhajú dosiahnuť úplnú kontrolu nad informáciami používanými v spoločnosti, čo platí pre digitálne aj tlačené dokumenty.
Sharp vyrába MFP, produkčné tlačové systémy pre kancelárske prostredie a digitálne tlačiarne najvyššej kvality. Ponúka takisto širokú škálu displejov na najrôznejšie účely – video steny, systémy digital signage a inovatívne interaktívne dotykové displeje pre podnikateľskú sféru aj školstvo.
​​​​​​​V súlade s mottom „Be Original.“ Sharp vyvíja nové riešenia, ktoré podporujú individuálny výraz a jedinečné potreby zákazníkov v rámci celej oblasti CEE.

Kontaktujte nás

KATE LAWSON
European PR Manager
kate.lawson@sharp.eu

Sociálne médiá