sharp
Vy ste tu: Sharp Slovensko > Výrobky > Spotrebná elektronika > LED TV > Modelový rad > História dizajnu

História dizajnu

1953: Prvý televízor Sharp

Model TV 3-14T

Pred viac ako 60 rokmi začala v Japonsku 4 hodiny vysielať verejná televízia. Spoločnosť Sharp spustila výrobu prvého masovo vyrábaného japonského televízora 3-14T. Po mnoho rokov bol v prvých japonských domácnostiach štandardom 14-palcový televízor. So svojím dreveným rámom presne spĺňal estetickú chuť v päťdesiatych rokoch.

1981: Prvý prenosný televízor od spoločnosti Sharp

Prenosný televízor 5

Sledovanie televízora bolo možné všade v byte s elektrickou zásuvkou. Prvý prenosný čiernobiely televízor Sharp 5 s technológiou tranzistorov predstavoval japonské televízory s futuristickou eleganciou. V tomto čase začal v Japonsku jedinečný vývoj budúcich verzií televízorov. S týmto dizajnom televízorov spoločnosť Sharp presne reagovala na aktuálny dopyt.

2001: Prielom, prvý LCD televízor Sharp

Aquos LC 20
Prvý LCD televízor od spoločnosti Sharp je míľnikom vo vývoji dizajnu. inovatívna technológia LCD televízorov v revolučnom dizajne od svetovo uznávaného japonského dizajnéra Toshiyuki Kita. Kita vyvinul tento LCD televízor v jeho konštrukčnej kancelárii I.D.K Design Laboratory Ltd. a vytvoril mimoriadnu symbiózu dizajnu a technológie. Prvý LCD televízor Aquos poskytol absolútne brilantný obraz bez blikania a s vysokým kontrastom.

2007: začiatok novej éry LCD televízorov

(AQUOS LC-52XD1E)
S prvými zariadeniami zo špičkovej továrne na LCD panely udáva spoločnosť Sharp štandard ako technologická špička na poli LCD televízorov. Zariadenia radu XD1E ponúkajú všetko čo môžu ponúknuť moderné LCD televízory. Rozlíšenie Full HD, bleskové rýchlosti odozvy, brilantné a presvedčivé farby a detail spolu s ohromujúcim priestorovým zvukom. LC-52XD1E a LC-46XD1E prevalcovali konkurenciu v relevantných produktových oblastiach a tak získali  v roku 2007 ocenenie iF product design award.

2007: Vysoký a tenký – rad XL2E ako ideál krásy spoločnosti Sharp

(AQUOS LC-52XL2E)
„Doma ako v kine“ – Nová generácia LCD televízorov radu Sharp XL2E: obraz s vysokým rozlíšením 1920 x 1080 pixelov spolu so 100 Hz technológiou, ktorá zaručuje detailný pohyblivý obraz v rýchlo sa meniacich scénach – a to všetko na veľkej obrazovke s uhlopriečkou 106 cm (42 palcov), 117 cm (46 palcov) alebo 132 cm (52 palcov). Takže žiadne priania nezostanú neuspokojené a tenký dizajn nových zariadení môže konkurovať krásam Hollywoodu vo vašom dome.

2007: Výkon spolu s dizajnom

(AQUOS LC-52HD1E)
Rad HD1 ponúka okrem HDTV, digitálnych a analógových tunerov rekordér s pevným diskom s funkciou časového posunu. Vstavaný rekordér s pevným diskom má kapacitu 160 gigabajtov, takže si môžete nahrať všetky svoje filmy a obľúbené programy. Vždy máte k dispozícii aj uložené fotografie. Integrovaná pamäť dokonca nahráva HDTV a filmy, takže už nepotrebujete externé zariadenia.

2008: Prvý mimoriadne tenký LCD televízor s podsvietením LED od spoločnosti Sharp

Aquos LC-65XS1E
Na prvý pohľad sú nápadné mimoriadne veľké rozmery radu XS1E od spoločnosti Sharp. S uhlopriečkou 165 cm (65 palcov) je v obývačke zaručená zábava. A mimoriadne tenký dizajn televízora je skutočne pekný. Dizajn XS1E vyvinul pre spoločnosť Sharp exkluzívne hviezdny dizajnér Toshiyuki Kita. S hĺbkou jedného palca (2,54 cm) v najužšom bode a dva palce v najširšom bode sú zariadenia XS1E najtenšie LCD televízory japonskej spoločnosti.

2010: revolučná technológia Quattron

Aquos LE-820E
LCD televízory AQUOS 2010 žiaria elegantným novým vzhľadom. Vďaka inovatívnej technológii podsvietenia Edge-Lit LED bola spoločnosť Sharp schopná znovu optimalizovať výkon. Televízory sú mimoriadne tenké a kvalitne spracované – medzi hlavné prednosti tohto LCD televízora AQUOS s podsvietením LED patria ovládacia lišta s dotykovým panelom, otočný sklenený podstavec, podsvietené prvky, rôzne farby a povrch so sklenenou povrchovou úpravou. A nezabudnime na Quattron – techniku štvrtej farby. Vďaka technológii pixelov RGBY zvyšuje spoločnosť Sharp farebný jas. Takto zväčšený farebný priestor a vylepšené zobrazenie farebných odtieňov je zreteľné najmä pri zlatom a žltom, zelenom, modrom a hnedom odtieni.